Termotransferové pásky

Termotransferové pásky identcode

Termotransferové pásky (TTR = Thermal Transfer Ribbon) sú materiály s termocitlivým povrchom, ktoré sa využívajú ako médium pre termotransferové tlačiarne. Obraz vytvorený termotransferovou tlačiarňou vzniká, keď sa substrát a atrament z termotransferovej pásky dotknú vyhrievanej tlačovej hlavy. Výsledkom je, že teplo z tlačovej hlavy roztopí atrament na páske a uvoľní (prenesie) atrament priamo na substrát, resp. potlačový materiál (napr. Na etiketu).

Prečo si vybrať TTR od nás?

  • Kvalitné TTR pásky = Vysoká kvalita tlače
  • Ochranná vrstva = Dlhšia životnosť
  • Viac ako 20 ročná prax v tejto oblasti

Vyberte si typ etikiet aký potrebujete:

Voskové (wax)
Voskové (wax)

Vo voskovej (wax) TTR páske sú pigmenty atramentu zachytené vo vosku. Vosk je pomerne mäkký, a preto sa prenáša pri relatívne nízkych teplotách. Taktiež vypĺňa nerovnosti povrchu tlačeného materiálu/substrátu. Sú vhodné na potlač takmer všetkých druhov papierových etikiet. Najekonomickejšie riešenie pre označovanie balíkov či produktov získate, ak skombinujete voskové TTR pásky s papierovými etiketami. Vďaka schopnosti vyplniť nerovné povrchy poskytujú tieto pásky tlač s vysokou optickou hustotou a sú tak vhodným riešením pre tlač čiarových kódov.

Voskovo-živicové (wax/resin)
Voskovo-živicové (wax/resin)

Vo voskovo-živicovej TTR páske (wax/resin) je atrament zachytený v zmesi mäkkého vosku a tvrdej živice. Voskovo-živicové TTR pásky vytvárajú výtlačky, ktoré sú odolnejšie voči poškriabaniu, odieraniu a chemikáliám. Ideálnu kombináciu preto tvoria práve s plastovými materiálmi, alebo papierovými materiálmi s povrchovou úpravou. Tieto pásky potrebujú vyššiu teplotu, aby sa atrament preniesol na substrát. Pri správnej kombinácii materiálov zabezpečujú vyššiu kvalitu, ako voskové (wax) TTR pásky, s dôrazom na detaily aj pri malých formátoch.

Wash-care živicové
Wash-care živicové

Vysoko odolná umývateľná živica používaná na potlač odevov a textilných štítkov. Ponúka vynikajúcu kvalitu tlače a vynikajúcu odolnosť pri praní, žehlení a chemickom čistení. Vysoko odolný voči teplu, vode, čistiacim prostriedkom atď. priemyselným rozpúšťadlám. Kompatibilné so širokou škálou materiálov vrátane nylonu, acetátu, polyesteru, umelého hodvábu a syntetických vlákien.

Živicové (resin)
Živicové (resin)

V živicovej (resin) páske je atrament zachytený v živici. Živicové pásky vyžadujú vyššiu prenosovú teplotu tlačiarne ako voskové či voskovo-živicové pásky. Poskytnú vám však najvyššiu možnú odolnosť voči drsnému oderu, silným chemikáliám, vysokým teplotám (až do teplôt 575°C), alebo iným nepriaznivým okolnostiam. Najčastejšie sa využívajú v kombinácii s plastovými materiálmi, na označovanie chemikálií, laboratórnych vzoriek a v náročných podmienkach (napr. v automobilovom a elektronickom priemysle). Ich využitie často nahrádza nutnosť laminácie etikiet.


Kde sa používajú termotransferové pásky?

Termotransferové pásky sa najčastejšie používajú na tlač variabilných informácií, resp. informácií na identifikáciu, ako sú čiarové kódy, kódy šarží a dátumy spotreby. Termotlač sa využíva často aj vtedy, keď je potrebný odolný výsledok (napr. proti teplu, chemikáliám, oderu). Okrem toho funguje dobre pri vytváraní vysoko-odolných nepremenných informácií, ako sú napríklad výstražné značky.

Prečo tlačiť na TTR pásky?

Tlač na termotransferové pásky je osvedčenou technikou na poskytovanie odolných variabilných kódov, ako sú čiarové kódy. Zabezpečujú detailnú tlač s vysokým rozlíšením, vo farebnom alebo čierno-bielom prevedení. Navyše ich je možné kombinovať s rôznymi materiálmi (plast, papier, textil). Grafika, ktorá je vytvorená pomocou TTR pások, ponúka vysokú odolnosť voči chemikáliám či oderu. Tlač pomocou tejto technológie ponúka vysokú rýchlosť a jednoduchú údržbu.

Aká je citlivosť tlače termotransferovej pásky?

Termotransferová tlač je metóda, pri ktorej sa na prenos atramentu z pásky na substrát využíva teplo. Pre správnu termotransferovú tlač je potrebné na pásku aplikovať správne množstvo tepla. Ak sú nastavenia teploty nesprávne, tlač nemusí byť dobrá. Keď je teplota príliš vysoká, páska sa môže zlomiť. Rôzne typy pások majú rôznu citlivosť na teplo.

Akú TTR pásku zvoliť pre aký materiál?

Je dôležité si uvedomiť, že pre optimálny výsledok tlače je potrebná správna kombinácia pásky a potlačového materiálu. Materiál, na ktorý sa tlačí, ovplyvňuje to, ako dobre sa atrament z pásky prenesie na substrát a pripevní sa k povrchu. Pri výbere pásky na konkrétnu aplikáciu je preto potrebné zvážiť materiálové vlastnosti podkladu, vrátane hladkosti povrchu. Zavolajte nám a my vám radi poradíme, akú kombináciu páska-materiál zvoliť.

Vyžiadajte si cenovú ponuku

Objednať si môžete pomocou dotazníku, alebo telefonicky na čísle +421 908 478 772.
Click or drag files to this area to upload. You can upload up to 2 files.
Príloha (povolené tipy súborov *.pdf, *.zip, *.rar). Jedna príloha max. 5MB
Identcode