Snímače čiarových kódov

Ručný snímač čiarových kódov zebra

Snímače čiarových kódov, známe aj pod názvami ako čítačky či skenery, sú zariadenia určené na rýchly a precízny zber dát z čiarových kódov. Následne ich exportujú do PC, pokladne, či iného zariadenia (s podporou priemyselného rozhrania). Prenos prebieha podobne, ako pri myši alebo klávesnici = pomocou USB kábla, alebo bezdrôtovo (Bluetooth). Skenovanie sa uskutočňuje pomocou laserových, alebo digitálnych snímačov, v 1D alebo 2D rozmere. 1D snímače sa využívajú na snímanie lineárnych čiarových kódov (EAN, Code 128, Code 39, 2z5, PDF-417, Micro PDF…). 2D snímače sa využívajú na snímanie dvojrozmerných kódov (PDF-417, Mikro PDF, Datamatrix, QR Code, Aztec Code, MaxiCode), v ktorých je možné uložiť väčšie množstvo informácie na menšej ploche.

Pred výberom snímača je však dôležité uvedomiť si, na aké účely a v akom prostredí ich plánujete využívať. V určitých prípadoch (prašné prostredie, časté umývanie, vysoká teplota) môže byť lepšie využiť miesto klasických čítačiek radšej technológiu RFID.

Dôležité parametre: Odolnosť, ergonómia a veľkosť snímača, rýchlosť a typ skenovania, veľkosť displeja


Využitie: Veľkoobchod, maloobchod, zdravotníctvo, príjem/výdaj tovaru

Značky, ktoré ponúkame: Datalogic, Zebra Technologies, Honeywell

Vyberte si typ snímača čiarových kódov aký potrebujete:

Bežné snímače
Bežné snímače

Bežné snímače, resp. stacionárne snímače sa zvyčajne pripevňujú v maloobchodných prevádzkach k samoobslužným a veľkokapacitným pokladniam. Nájdete ich však aj vo výrobe, logistike, zdravotníctve či štátnej správe. Dokážu prečítať celé spektrum čiarových kódov (1D aj 2D) zblízka aj zďaleka. Na rozdiel od ručných snímačov, pri skenovaní kódu sa nehýbe snímač, ale čítaný kód. Ponúkajú široké zorné pole pre jednoduchšie snímanie čiarových kódov z rôznych uhlov. Dokážu prečítať aj poškodené, zle vytlačené, či špinavé čiarové kódy (v tlačenej aj digitálnej podobe).

KIOSK snímače
KIOSK snímače

KIOSK snímače sú súčasťou dotykových terminálov, slúžiacich najmä na samoobslužný predaj. Uplatnenie nachádzajú najmä v maloobchodoch, supermarketoch, reštauráciách, výstavách, ale aj v priemysle, či výrobe. Zákazníci ich môžu využívať na overenie ceny, vyhľadanie dodatočných informácií, skenovanie kupónov a tak podobne.

Priemyselné snímače
Priemyselné snímače

Priemyselné snímače sú konštruované do náročných prostredí, kde je potrebný výkon počas celého dňa (sklady, závody, nákladná doprava…). Vďaka vysokej odolnosti poskytujú dlhodobú výdrž aj v poveternostných podmienkach, pri vysokých a nízkych teplotách, vlhkosti, prachu či neopatrnom zaobchádzaní. Využívajú sa najmä vo výrobe a závodoch, skladoch, logistike, a kuriérskych službách. Dokážu prečítať aj poškodené, zle vytlačené, či špinavé čiarové kódy (v tlačenej aj digitálnej podobe). V rámci konektivity ponúkajú káblové (USB) alebo bezdrôtové pripojene.

Ručné snímače
Ručné snímače

Ručné snímače nachádzajú široké uplatnenie pri každodennom čítaní čiarových kódov. Najbežnejšie sa s nimi stretnete v maloobchodoch (pri pokladni), vo výrobe, doprave, logistike a zdravotníctve. V našej ponuke nájdete laserové aj digitálne ručné snímače čiarových kódov. Vďaka ich precíznemu vyhotoveniu dokážu prečítať aj poškodené, zle vytlačené, či špinavé čiarové kódy (v tlačenej aj digitálnej podobe). Potešia vás aj rýchlosť snímania, jednoduchosť prevedenia a inštalácie, či dlhodobá spoľahlivosť. Informácie sú prenášané do pokladne, PC, či iného zariadenia pomocou káblového (USB) skenera, alebo bezdrôtovo (Bluetooth).


Neviete aký snímač zvoliť a potrebujete pomôcť s výberom?

Kontaktujte nás pomocou tohto formulára a my vám s výberom radi pomôžeme.

Vyžiadajte si cenovú ponuku

Objednať si môžete pomocou dotazníku, alebo telefonicky na čísle +421 908 478 772.
Click or drag files to this area to upload. You can upload up to 2 files.
Príloha (povolené tipy súborov *.pdf, *.zip, *.rar). Jedna príloha max. 5MB
Identcode