Snímače čiarových kódov

Snímač čiarových kódov

Snímače čiarových kódov, známe aj ako čítačky či skenery, sú zariadenia určené na rýchly a precízny zber dát z čiarových kódov. Následne ich exportujú do PC, pokladne, či iného zariadenia (s podporou priemyselného rozhrania). Prenos prebieha podobne, ako pri myši alebo klávesnici = pomocou USB kábla, alebo bezdrôtovo (Bluetooth). Skenovanie sa uskutočňuje pomocou laserových, alebo digitálnych snímačov, v 1D alebo 2D rozmere. 1D snímače sa využívajú na snímanie lineárnych čiarových kódov (EAN, Code 128, Code 39, 2z5, PDF-417, Micro PDF…). 2D snímače sa využívajú na snímanie dvojrozmerných kódov (PDF-417, Mikro PDF, Datamatrix, QR Code, Aztec Code, MaxiCode). Výhodou takýchto čiarových kódov je, že na menšej ploche sa dá uložiť väčšie množstvo informácií.

Existuje veľké mnpžstvo snímačov čiarových kódov od rôznych výrobcov. Snímače majú rôzne vlastnosti, a zároveň sa využívajú v rôznych prostrediach. Pred výberom snímača je preto dôležité uvedomiť si, na aké účely a v akom prostredí ich plánujete využívať. V určitých prípadoch (prašné prostredie, časté umývanie, vysoká teplota) môže byť lepším riešením použiť  namiesto klasických čítačiek kódov, radšej technológiu RFID.

Dôležité parametre: Odolnosť, ergonómia a veľkosť snímača, rýchlosť a typ skenovania, veľkosť displeja Využitie: Veľkoobchod, maloobchod, zdravotníctvo, príjem/výdaj tovaru   Značky, ktoré ponúkame: Datalogic, Zebra Technologies, Honeywell

Vyberte si typ snímača čiarových kódov aký potrebujete:

Bežné snímače
Bežné snímače

Bežné snímače, nazývané aj stacionárne snímače sa zvyčajne pripevňujú v maloobchodných prevádzkach k samoobslužným a veľkokapacitným pokladniam. Nájdete ich však aj vo výrobe, logistike, zdravotníctve či štátnej správe. Dokážu prečítať celé spektrum čiarových kódov (1D aj 2D) zblízka aj zďaleka. Na rozdiel od ručných snímačov, pri skenovaní kódu sa nehýbe snímač, ale čítaný kód. Ponúkajú široké zorné pole pre jednoduchšie snímanie čiarových kódov z rôznych uhlov. Dokážu prečítať aj poškodené, zle vytlačené, či špinavé čiarové kódy. Čítajú vytlačené čiarové kódy, ale aj kódy v digitálnej podobe v smartfónoch či tabletoch. Stacionárne snímače čiarových kódov nájdu uplatnenie najmä v maloobchodných prevádzkach.

KIOSK snímače
KIOSK snímače

KIOSK snímače sú súčasťou dotykových terminálov, slúžiacich najmä na samoobslužný predaj. Uplatnenie nachádzajú najmä v maloobchodoch, supermarketoch, reštauráciách, výstavách, ale aj v priemysle, či výrobe. Zákazníci ich môžu využívať na overenie ceny, vyhľadanie dodatočných informácií, skenovanie kupónov a tak podobne.

Priemyselné snímače
Priemyselné snímače

Priemyselné snímače sú konštruované do náročných prostredí, kde je potrebný výkon počas celého dňa. Hodia sa do veľký skladov, výroby alebo dopravy a logistiky. Vyznačujú sa vysokou odolnosťou, poskytujú dlhodobú výdrž aj v zlých poveternostných podmienkach, pri vysokých a nízkych teplotách, vlhkosti, prachu či neopatrnom zaobchádzaní. Využívajú sa najmä vo výrobe, v závodoch, skladoch, logistike, a kuriérskych službách. Čítajú aj poškodené, zle vytlačené, či špinavé čiarové kódy. Poradia si aj s čiarovými kódmi v digitálnej podobe. Majú viacero rozhraní, ktoré zaručujú vysokú konektivitu a rýchly prenos dát. Priemyselné snímače čiarových kódov majú vysoký výkon a dobrú odolnosť, zyvšujú produktivitu a šetria čas všetkým pracovníkom naprieč odvetviami.

Ručné snímače
Ručné snímače

Ručné snímače čiarových kódov nachádzajú široké uplatnenie pri každodennom čítaní čiarových kódov. Najčastejšie sa využívajú hlavne v maloobchodoch, pri pokladni, vo výrobe, doprave, logistike, ale aj zdravotníctve. V našej ponuke nájdete laserové aj digitálne ručné snímače čiarových kódov. Vďaka ich precíznemu vyhotoveniu dokážu prečítať aj poškodené, zle vytlačené, či špinavé čiarové kódy. Poradia si s kódmi v tlačenej aj digitálnej podobe. Väčšina z týchto snímačov sa jednoducho integruje do zabehnutých systémov. Vďaka veľkému množstvu rozhraní je prenos dát rýchly a efektívny. V našej ponuke je veľké množstvo ručných snímačov čiarových kódov, stačí si vybrať ten, ktorý bude vyhovovať presne vašim potrebám.


Neviete aký snímač zvoliť a potrebujete pomôcť s výberom?

Kontaktujte nás pomocou tohto formulára a my vám s výberom radi pomôžeme.

Vyžiadajte si cenovú ponuku

Objednať si môžete pomocou dotazníka, alebo telefonicky na čísle +421 908 478 772.
Click or drag files to this area to upload. You can upload up to 2 files.
Príloha (povolené tipy súborov *.pdf, *.zip, *.rar). Jedna príloha max. 5MB
Identcode