Najčastejšie otázky

AKÉ ARGUMENTY SÚ V PROSPECH TLAČIARNÍ ETIKIET?

 • Je to najlacnejšia tlač!
 • Bežné stolové tlačiarne – úmerne vytlačenej ploche – majú vyššiu spotrebu farbiva. (Na bežný text sa uvádza cca. 5% krytie, v prípade čiarového kódu by to bolo cca. 50% krytie.)
 • S tlačiarňami etikiet tento problém nie je: aj 100% zafarbenie plochy je v tej istej cene – v cene ribbonu na daný rozmer. Navyše, s tlačiarňami Toshiba (modely B-EX4T1, B-EX6T1, B-SX5, B-SX8) máte možnosť usporiť ešte viac: s voliteľnou funkciou Ribbon Save sa môže úspora farbiacej pásky vyšplhať na  20 až 70% oproti konvenčnými TTR tlačiarňami. 
 • Okrem horeuvedených výhod je tu aj rýchlosť tlače: napríklad model B-EX4T1 je schopný tlačiť rýchlosťou 14 ips (teda 355 mm za sekundu), t.j. na výšku 297mm, čo je štandardná výška strany rozmeru A4, potrebuje iba 840 milisekúnd!
 • Ak zo širokého sortimentu príslušenstva ešte pridáme napríklad výkyvovú alebo rotačnú rezačku, dostaneme bezkonkurenčný produkt ktorý je schopný tlačiť a rezať etikety extrémnou rýchlosťou – márne by ste očakávali taký výkon a kvalitu od  tradičných, kancelárskych tlačiarní.

AK POTREBUJEM POTLAČENÉ ETIKETY (S TEXTOM, ČIAROVÝM KÓDOM, GRAFIKOU, ATĎ.) TAK POTREBUJEM AUTOMATICKY AJ ŠPECIÁLNU TLAČIAREŇ ETIKIET?

Nie, ak tlačíte málo, máte etikety na hárku A4 a máte vhodný SW na nárh a tlač etikiet na bežnej (laser, ink-jet) tlačiarni.

KEDY POTREBUJEM TLAČIAREŇ ETIKIET?

Ak tlačíte veľa, ak potrebujete etikety matné, pololesklé, lesklé, plastové, ak chcete tlačiť na materiál s charakterom textilu, ak chcete tlačiť visačky, ak chcet tlačiť poradové čísla, ak chcete tlačiť z databázy, a pod. – tak doporučujeme kúpu tlačiarne etikiet.

POTREBUJEM ETIKETY, ALE NECHCEM ICH TLAČIŤ! JE RIEŠENIE?

Áno! Naša spoločnosť zabezpečuje zákazkovú tlač etikiet!

Ak nám napíšete špecifikáciu, (rozmer, obsah, materiál, množstvo) tak vám predložíme cenovú ponuku a následne vám vyhotovíme a dodáme už potlačené etikety.

AKÉ RÔZNE TLAČIARNE SÚ?

V zásade rozlišujeme dva druhy tlačiarní etikiet:

 • do prvej skupiny patria termálne (DT) tlačiarne, ktoré tlačia na termocitvý materiál (bez použita farbiva)
 • do druhej skupiny patria tlačiarne etikiet, ktoré na tlač potrebuju farbiacu pásku – sú to tzv. termal transferové tlačne (TTR).

ČO JE VÝHODOU DT TLAČIARNÍ?

Ich jednoduchosť. Sú aj lacnejšie než TTR tlačiarne, nakoľko nemajú mechaniku na odvíjanie a navíjnie ribbonu.

V AKÝCH PRÍPADOCH SÚ POSTAČUJÚCE DT TLAČIARNE?

Termocitlivé etikety sú časom nestále (kvalita tlače vydrží pár týždňov), neodolajú vyšším teplotám, mechanickým treniam a pod. Preto ich používame len na dočasné účely (príklad: samoobslužné váhy v supermarketoch)

AKÉ VÝHODY MAJÚ TTR TLAČIARNE?

Ich absolutnou výhodou je trvácnosť potlače! Pomocou rôznych ribbonov (farbiacich pások) je možné potlačiť veľmi rôzne plochy, materiály, napr.: matné, pololesklé, lesklé povrchy, plasty, kartóny, textilné materiály!

Vhodnou voľbou – ladením ribbonu k podkladovému materiálu – možno dosiahnuť napr. oteruvzdornosť tlače, odolnosť proti poveternostným situáciam, odolnosť voči prostrediu, chemikáliam, atď!

OD KOHO BUDEM KUPOVAŤ SPOTREBNÝ MATERIÁL, TEDA ETIKETY, FARBIACE PÁSKY

Od nás.
Našim klientom zabezpečujeme etikety, stuhy, visačky, kartóny ale aj farbiace pásky (ribbony) vhdoné na potlač uvedených materiálov.

AKÉ ČIAROVÉ KÓDY MÔŽEM TLAČIŤ NA TLAČIARNI ETIKIET?

 • Všetky nami predávané tlačiarne tlačia všetky typy 1D a 2D kódov!
 • Celkový počet typov je viac ako 20-30 kódovaní.
 • Najdete medzi nimi aj ten typ kódovania, ktorý potrebujete!

AKÉ SÚ NAJČASTEJŠIE KÓDY A NA ČO SA POUŽÍVAJÚ?

 • Zo štandardných kódov je najrozšírenejši EAN13, ktorý slúži na maloobchodné označenie produktov.
 • Z 2D kódov je veľmi známé QR-kódovanie, ktoré môže obsahovať celé reťazce textu; možno ju nájsť všade, napr.aj na faktúrách, kde nasnímanie kódu umožnuje priamú realizáciu platby.

ČO MÔŽEM TLAČIŤ NA ETIKETU?

Okrem kódov možno tlačiť text, grafiku, dátum, poradové číslo…

MÁM TLAČIAREŇ ZNAČKY TEC, KTORÚ NEMÁTE V PONUKE. POTREBUJEM SERVIS A AJ SPOTREBNÝ MATERIÁL. ČO TERAZ?

Keďže vykonávame servis tlačiarní etikiet všetkých značiek, nie sú výnimkou ani výrobky firmy TEC, resp. TOSHIBA TEC. Navyše, táto firma zaručuje dodávku náhradných súčiastok v rozmedzí 7 až 10 rokov (závisí od konkrétneho modelu) po ukončení výroby tlačiarne. Tieto sú: TEC B-372, TEC B-482, TEC B-572, TEC B-492, TEC B-472, TOSHIBA TEC B-SX4T, TOSHIBA B-EV4T, TOSHIBA TEC B-SV4D, TOSHIBA TEC B-SV4T, TOSHIBA B-EV4D, TEC B-442, TEC B-443, TEC B-452, TEC B-452 HS, TOSHIBA TEC B-SX600, TEC B-882, TEC B-872, TEC B-682, TEC B-672, TEC CB-416-T1, CB-426-T3, CB-416-T3. Pre farebné tlačiarne TEC CB-416-T1, TEC CB-426-T3, TEC CB-416-T3 vieme dodať aj špeciálne – farebné – farbiace pásky, pre ostatné modely sú čierne pásky samozrejmosťou.

Kontaktujte nás

Click or drag files to this area to upload. You can upload up to 2 files.
Príloha (povolené tipy súborov *.pdf, *.zip, *.rar). Jedna príloha max. 5MB