SAMOLEPIACE Etikety

etikety kategoria identcode
Samolepiace etikety uľahčia označovanie vašich produktov. Vyberte si z ponuky rôznych variácií materiálov, rozmerov a druhov samolepiacich etikiet. Či už hľadáte komplexné riešenie = od návrhu dizajnu až po tlač a dodanie, alebo máte vlastnú tlačiareň, u nás vybavíte všetko potrebné pod jednou strechou.

Radi Vám poradíme s výberom. V prípade záujmu Vám zabezpečíme aj vzorky zdarma, neváhajte sa na nás obrátiť.

Identcode - Komplexné riešenie pre vaše samolepiace etikety

 • Široký sortiment etikiet (Kotúčových, hárkových, skladaných)
 • Akýkoľvek rozmer etikiet - aj neštandardné a atypické tvary (ovál, elipsa…)
 • Široká ponuka materiálov (Papier, plast, textil)
 • Špecializované priemyselné etikety pre rôzne odvetvia
 • Špeciálne lepidlá pre všetky povrchy (Permanentné, non-perm a bezpečnostné)
 • Špeciálna úprava etikiet podľa potreby (mrazuvzdorné, odolné voči chemickým látkam, rozpúšťadlám, poveternostným podmienkam)
 • Grafický návrh tlače na objednávku
 • Tlač samolepiacich etikiet na objednávku, aj v malých sériách
 • Tlač špeciálnych štítkov (číselné rady, alergény podľa nariadenia EÚ, s farbou HazChem, atď.)

Oblasti, kde samolepiace etikety nájdu využitie

Samolepiace etikety urýchľujú označovanie vašich výrobkov a tovaru. Šetria čas a zvyšujú produktivitu. Rôzne materiály, rozmery, ale aj vlastnosti, presne podľa vašich potrieb. Etikety sa využívajú najmä na označovanie výrobkov najrôznejšími informáciami (technické štítky), čiarovými kódmi, personalizovanými dátami a podobne. Etikety sa využívajú takmer vo všetkých priemyselných odvetviach: automobilovom priemysle, potravinárskom, metalurgickom, farmaceutickom, textilnom alebo elektrotechnickom priemysle. V závislosti od oblasti použitia sa etikety dajú špeciálne upraviť tak, aby vydržali aj extrémne podmienky. Napríklad vysoké teploty, mráz, poveternostné podmienky, alebo odolnosť voči chemickým látkam a rozpušťadlám.

Ako vybrať veľkosť kotúča samolepiacich etikiet?

Veľkosť kotúča samolepiacich etikiet závisí na type tlačiarne štítkov, aký používate. Následne záleží na tom koľko informácií má daný štítok obsahovať. V našej ponuje máme prakticky všetky rozmery samolepiacich etikiet, vrátane tých atypických. Ak si nie ste istí, aký typ je pre vás ten najvhodnejší, neváhajte nás kontaktovať, s výberom vám radi poradíme.

Vyberte si typ samolepiacich etikiet aký potrebujete:

Bezpečnostné etikety
Bezpečnostné etikety

[block id="bezpecnostne-etikety"]

Káblové etikety
Káblové etikety

Káblové etikety využijete predovšetkým na označenie káblov, drôtov či elektrických vedení. Tieto etikety sa používajú aj pre prípad bezpečnostného značenia. Priehľadná samolepiaca časť slúži ako ochranná vrstva tlače, ktorá zaistí dlhodobé využitie v interiéri aj v exteriéri. Vybrať si môžete z rôznych vzorov a veľkostí. Poteší vás aj jednoduchá tlač a pripevnenie etikiet na káble. Káblové etikety majú dlhodobú trvácnosť, ale v prípade potreby sa tento typ etikiet jednoducho odstráni. Etikety sa skladajú z potlačiteľného alebo popisovateľného povrchu a laminovacej funkcie. Etikety sú dostatočne flexibilné, preto sa hodia aj na značenie plochých káblov. Dajú sa špeciálne úpraviť, aby vydržali aj v extrémnych podmienkach. Napríklad vysoké alebo nízke teploty, poveternostné vplyvy, odolnosť voči chemickým látkam.

Papierové etikety
Papierové etikety

Papierové etikety patria medzi najpoužívanejší typ etikiet. Využitie nájdu predovšetkým v logistike, potravinárstve, obchodných reťazcoch, na poštových a kuriérskych zásielkach. Vďaka svojej ekonomickej dostupnosti patrí tento typ etikiet medzi najpoužívanejšie etikety. Elegantnejším variantom sú potom papierové pololesklé etikety. Pololesklé papierové etikety ponúkajú elegantnejší vzhľad a ostrejšiu kvalitu oproti klasickým matným papierovým etiketám. Ich cena je pritom stále pomerne nízka. Tieto etikety sa dajú špeciálne upraviť, aby odolali nízkym teplotám, preto nie je problém použiť ich aj pri mrazených produktoch.

Plastové etikety
Plastové etikety

[block id="plastove-etikety-2"]

RFID etikety
RFID etikety

RFID etiketa sa skladá z vrchnej (plastovej/papierovej) časti, integrovaného obvodu, RFID čipu a lepidla. RFID technológia je založená na princípe vysokofrekvenčných rádiových vĺn. Funguje podobne ako QR alebo čiarové kódy, avšak je vhodná aj do náročnejších podmienok (prach, nečistoty, vlhkosť). Najčastejšie využitie nachádza v kamenných predajniach na zabezpečenie produktov voči krádeži.

Termo etikety
Termo etikety

Termo etikety Vám zabezpečia nízke náklady na tlač, vďaka tomu, že pri tlačení sa nespotrebováva farba. Na miesto toho sa pri tlačení využívajú materiály s termocitlivým povrchom, ktoré menia farbu na čiernu prostredníctvom tepla. Hoci z ekonomického hľadiska ponúkajú určite výhodu, kvôli svojej citlivosti na vonkajšie prostredie sa využívajú skôr na kratšie obdobie (potlač nie je trvalá).

Textilné etikety
Textilné etikety

Textilné etikety sa využívajú najčastejšie v textilnom a automobilovom priemysle. V našej ponuke nájdete nylonové aj saténové textilné etikety.


VÝBER LEPIDLA

Vďaka rôznym typom lepidiel, môžeme etiketám dodať rôzne špeciálne vlastnosti:
 • Odolnosť voči teplotám - Vysokým, nízkym, pod bodom mrazu
 • Vodeodolnosť
 • Odnímateľnosť (tzv. non-perm etikety)
 • Neodlepiteľnosť, bezpečnosť (Sila lepidla, ktorá nedovolí odstrániť etiketu bez roztrhnutia)
Identcode