Etikety

etikety kategoria identcode

Vyberte si z ponuky rôznych variácií materiálov, rozmerov a druhov etikiet. Či už hľadáte komplexné riešenie = od návrhu dizajnu až po tlač a dodanie, alebo máte vlastnú tlačiareň, u nás vybavíte všetko potrebné pod jednou strechou.

Radi Vám poradíme s výberom. V prípade záujmu Vám zabezpečíme aj vzorky zdarma.

Identcode = Komplexné riešenie pre vaše etikety

 • Široký sortiment etikiet (Kotúčových, hárkových, skladaných)
 • Akýkoľvek rozmer etikiet - aj neštandardné a atypické tvary (ovál, elipsa…)
 • Široká ponuka materiálov (Papier, plast, textil)
 • Špecializované priemyselné etikety pre rôzne odvetvia
 • Špeciálne lepidlá pre všetky povrchy (Permanentné, non-perm a bezpečnostné)
 • Špeciálna úprava etikiet podľa potreby (mrazuvzdorné, odolné voči chemickým látkam, rozpúšťadlám, poveternostným podmienkam)
 • Grafický návrh tlače na objednávku
 • Tlač etikiet na objednávku, aj v malých sériách
 • Tlač špeciálnych štítkov (číselné rady, alergény podľa nariadenia EÚ, s farbou HazChem, atď.)

Vyberte si typ etikiet aký potrebujete:

Bezpečnostné etikety
Bezpečnostné etikety

Bezpečnostné (plombovacie) etikety slúžia ako ochrana tovaru pred nechceným zásahom zvonku. Pri pokuse o odlepenie sa totiž naruší štruktúra lepidla etikety, tým sa znehodnotí a nie je ju možné vrátiť do pôvodného stavu.

Káblové etikety
Káblové etikety

Káblové etikety využijete predovšetkým na označenie káblov, drôtov či elektrických vedení. Priehľadná samolepiaca časť slúži ako ochranná vrstva tlače, ktorá Vám zaistí dlhodobé využitie v interiéri aj v exteriéri. Vybrať si môžete z rôznych vzorov a veľkostí. Potešia Vás aj jednoduchá tlač a pripevnenie etikiet na káble (prípadne ich odstránenie).

Papierové etikety
Papierové etikety

Papierové etikety využijete predovšetkým v logistike, potravinárstve, obchodných reťazcoch (vhodné aj pri mrazených produktoch), na poštových a kuriérskych zásielkach. Vďaka svojej ekonomickej dostupnosti patrí tento typ etikiet medzi najpoužívanejšie etikety. Elegantnejším variantom sú potom papierové pololesklé etikety, ktoré ponúkajú elegantnejší vzhľad a ostrejšiu kvalitu oproti klasicky matným papierovým etiketám, pričom si stále zachovávajú ekonomicky príťažlivú cenu.

Plastové etikety
Plastové etikety

Plastové etikety využijete vďaka ich vysokej odolnosti voči poškodeniu (mechanickému, chemickému, UV, teplotnému) v interiéri aj v exteriéri. Najčastejšie uplatnenie nachádzajú v automobilovom a elektrotechnickom odvetví, no často sa využívajú aj v záhradníctve či zlatníctve.

RFID etikety
RFID etikety

RFID etiketa sa skladá z vrchnej (plastovej/papierovej) časti, integrovaného obvodu, RFID čipu a lepidla. RFID technológia je založená na princípe vysokofrekvenčných rádiových vĺn. Funguje podobne ako QR alebo čiarové kódy, avšak je vhodná aj do náročnejších podmienok (prach, nečistoty, vlhkosť). Najčastejšie využitie nachádza v kamenných predajniach na zabezpečenie produktov voči krádeži.

Termo etikety
Termo etikety

Termo etikety Vám zabezpečia nízke náklady na tlač, vďaka tomu, že pri tlačení sa nespotrebováva farba. Na miesto toho sa pri tlačení využívajú materiály s termocitlivým povrchom, ktoré menia farbu na čiernu prostredníctvom tepla. Hoci z ekonomického hľadiska ponúkajú určite výhodu, kvôli svojej citlivosti na vonkajšie prostredie sa využívajú skôr na kratšie obdobie (potlač nie je trvalá).

Textilné etikety
Textilné etikety

Textilné etikety sa využívajú najčastejšie v textilnom a automobilovom priemysle. V našej ponuke nájdete nylonové aj saténové textilné etikety.


VÝBER LEPIDLA

Vďaka rôznym typom lepidiel, môžeme etiketám dodať rôzne špeciálne vlastnosti:
 • Odolnosť voči teplotám - Vysokým, nízkym, pod bodom mrazu
 • Vodeodolnosť
 • Odnímateľnosť (tzv. non-perm etikety)
 • Neodlepiteľnosť, bezpečnosť (Sila lepidla, ktorá nedovolí odstrániť etiketu bez roztrhnutia)
Identcode