RFID

rfid tag identcode
Moderná technológia, ktorá funguje na princípe RFID tagov. Tagy sa skladajú z čipu a antény. Využívajú sa pri tom rádiové vlny, ktoré sú vysielané anténou z RFID tagu a prijímanie čítačkou. RFID tagy môžu uchovávať rôzne informácie, podobne ako čiarové alebo QR kódy. Od bežných etikiet sa líšia rozsahom čítania, cenou a spôsobom upevnenia k produktu.

Aký je rozdiel medzi RFID a čiarovým kódom?

Rozdielov medzi klasickým čiarovým alebo QR kódom a RFID tagom je viacero. Pri čiarových kódoch platí princíp “read only” - teda vytlačený obsah ostáva vždy rovnaký a už ho nemožno zmeniť ani upraviť. Pri RFID technológii však existuje aj verzia s pamäťou, do ktorej sa dajú dopisovať a prepisovať ďalšie informácie. Ďalším rozdielom je možnosť vybaviť tag ochrannou vrstvou pre náročné podmienky, kde by sa čiarové kódy mohli ľahko poškodiť (napr. Lakovanie, vypaľovanie, umývanie…). Vo všeobecnosti by sme teda mohli povedať, že RFID tagy čiarové kódy nenahrádzajú úplne, ale skôr ich dopĺňajú.
Využitie: Logistika, farmácia, výroba, elektronika, skladovanie a kuriérske zásielky

KOMPLETNÉ RIEŠENIE PRE RFID NA JEDNOM MIESTE

U nás nájdete všetko od tlačiarní, tagov a čítačiek potrebné pre RFID riešenia na jednom mieste - Spoľahlivý servis, už 20 rokov vo vašich službách.
RFID tagy
RFID tagy

RFID tag môže byť spracovaný vo forme etikety, visačky, alebo môže byť zasadený do plastového/gumeného puzdra. Etiketa sa skladá z vrchnej (plastovej/papierovej) časti, integrovaného obvodu, RFID čipu a lepidla. RFID technológia je založená na princípe vysokofrekvenčných rádiových vĺn. Funguje podobne ako QR alebo čiarové kódy, avšak je vhodná aj do náročnejších podmienok (prach, nečistoty, vlhkosť).

RFID terminály
RFID terminály

RFID terminály využijete prakticky vo všetkých odvetviach priemyslu. Zjednodušia vám prácu a zvýšia jej efektivitu - či už v sklade, obchodoch, alebo logistike a preprave. S RFID terminálmi od nás získate spoľahlivé prístroje, s veľkou pamäťou, rýchlym prenosom dát a jednoduchou implementáciou d o vašej infraštruktúry. Na výber máte zo stacionárnych alebo prenosných čítačiek RFID tagov.

RFID tlačiarne
RFID tlačiarne

Kvalitné a odolné RFID tagy potrebujú aj moderné RFID tlačiarne. Vyberte si z našej širokej ponuky tých najlepších značiek na trhu. Získajte dokonalý prehľad vo vašich produktoch pomocou tlačiarní, ktoré dokážu etikety vytlačiť, ale tiež do nich aj zakódovať všetky potrebné informácie (smart label). Systémy RFID slúžia na sprehľanenie a dohľadateľnosť všetkých výrobných krokov. Sú tak nevyhnutnou súčasťou pre implementáciu požiadaviek modernej výroby a neustály dohľad nad všetkými údajmi.Potrebujete sa poradiť?

Dohodnite si s nami nezáväzný hovor. Radi vám odpovieme na vaše otázky a pomôžeme s výberom optimálneho riešenia pre vaše podnikanie.

Vyžiadajte si cenovú ponuku

Objednať si môžete pomocou dotazníka, alebo telefonicky na čísle +421 908 478 772.
Click or drag files to this area to upload. You can upload up to 2 files.
Príloha (povolené tipy súborov *.pdf, *.zip, *.rar). Jedna príloha max. 5MB
Identcode